محبوب ترین مواد دندانپزشکی در جهان کدام است ؟

تاریخ انتشار : 2018/01/11

محبوب ترین مواد دندانپزشکی در جهان کدام است ؟

سازمان بهداشت جهانی در تلاش است به جای درمان دندانپزشکی به سمت پشگیری از پوسیدگی دندان مردم جهان حرکت کنند. چرا که هزینه های سنگین دندانپزشکی در سراسر جهان به نظر می رسد مشکل را حل نکرده است به این مقدمه به بررسی وضعیت فعلی مواد دندانپزشکی در جهان می پردازیم .

مواد دندانپزشکی

بر اساس بررسی که شرکت های تحقیق و توسعه تولید کنندگان مواد دندانپزشکی اعلام کرده اند تا سال ۲۰۲۲ چرخه مالی صنعت مواد دندانپزشکی به بیش از ۵۷ میلیارد دلار در سال خواهد رسید که این رقم نشان می دهد بزرگی این صنعت چه نقش مهمی در اقتصاد جهان دارا می باشد.

این در حالی است که چرخه مالی فعلی این صنعت نزدیک ۴۳ میلیارد دلار می رسد که طبق پیش بینی ها تا سال ۲۰۱۷ باید منتظر رشد ۵ درصدی این بازار باشیم.

در بازار  محصولات بهداشت جهان هم اکنون خمیر دندان با فاصله نسبتا زیادی نسبت دیگر محصولات بهداشت دهانی بیشترین مصرف در دنیا دارد.

 

دلیل آن رشد آگاهی مردم نسبت به اهمیت رعایت بهداشت و دندان در سطح جهان قرار دارد.در کنار خمیردندان رشد فروش مسواک برقی در سطح جهان نشان دهنده این است که سیاست های سازمان بهداشت جهانی مبنی بر پیشگیری بهتر از درمان است بسیار موفق بوده است .

 

در حال حاضر قاره سبز یا همان قاره اروپا بزرگترین بازار مصرفی دندانپزشکی و محصولات بهداشت و دهان می باشند و این به ما نشان می دهد نسبت آگاهی مردم اروپا و اهمیت دادن به بهداشت دهان خود باعث شده است که این بازار با وجود جمعیت کمتر در مقایسه با آسیا بیشترین بازار را در سطح دنیا داشته باشد.

از طرف دیگر منتقدان این نظریه معتقد هستند دلیل این رشد نه به خاطر سطح آگاهی مردم بلکه به دلیل افزایش میانگین سنی مردم اروپا می باشد و یا به عبارت دیگر افزایش جمعیت سالخورده در قاره سبز می باشد.