چگونه در دوران کرونا از دندان های خود مراقبت کنیم؟

تاریخ انتشار : 2020/05/13

دوران کرونا چگونه خود را از رفتن به دندانپزشکی مصون نگه داریم؟

هیچ کس فکر نمی کند نگهداری از دهان ودندان کار لوکس محسوب می شود .

همه ما میدانیم مسواک زدن و نخ دندان کشیدن مانند پوشیدن لباس راحتی قبل از خواب برای بدن اهمیت دارد.  همانطور که کلینیک های دندانپزشکی  به ما گفته اند ، می تواند پنجره ای برای سلامتی شما باشد.شرایط دهان و دندان ممکن است در سایر نقاط بدن به ویژه در افرادی که سیستم ایمنی بدن به خطر بیفتند ، عفونت را تحت تأثیر قرار دهد.بنابراین برای اینکه میکروب هایی که باعث می شود دندان ما فاسد شوند جلوگیری کنیم با توجه به شرایط ویژه کرونا تمام دنیا را تحت تاثیر قرارداده است

تا آنجا که ممکن است ما باید سعی کنیم تا به کلنیک دندانپزشکی کمتر مراجعه کنیم،

چرا که یکی از نقاط مستعد ویروس کوید ۱۹ یا کرونا کلینیک های دندانپزشکی است با این توصیفات  در این مقاله سعی می کنیم نکات بسیار مهمی را در اختیار شما قرار دهیم :

رفتن به دندانپزشکی در دوران کرونا

رفتن به دندانپزشکی در دوران کرونا

 

۱-نخ دندان، مسواک زدن شستشو تکرار تکرار راهی مهم برای جلوگیری از ویروس کرونا

اقدامات پیشگیری مانند مسواک زدن و نخ دندان ضروری است روزانه حداقل دو بار باید مسواك می زنیم ، شستشو می دهیم و نخ دندان بکشیم .

آبرسانی در طول روز نیز به از بین بردن پلاک و باکتری ها کمک می کند.از دهان شویه به صورت افراطی استفاده نکنید.برخلاف تصور رایج ، دهانشویه های بدون نسخه حاوی غلظت کافی الکل برای از بین بردن بیشتر باکتری ها و ویروس ها نیستند.

داودوویتز دندانپزشک مشهور آمریکایی می گوید:”هنگامی که یک بطری دهانشویه ادعا می کند” ۹۹٫۹۹٪ از باکتری ها را می کشد این به باکتری های موجود در لثه به نام تارتار و پلاک مراجعه می کند.” در عوض ، اگر به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا شدید ، توصیه می کند که با محلول پراکسید هیدروژن غرغره کنید. “از غلظت ۳٪ پراکسید هیدروژن استفاده کنید (مواردی که بیشتر در خانه ها ۳٪ است). هر چیزی قوی تر احتمالاً باعث تحریک می شود. دو قسمت آب را با یک قسمت پراکسید هیدروژن مخلوط کنید. ” این عمل را تا چند بار در هفته و فقط در مواقع تحریک جزئی یا بهبودی از استرپ ، سرماخوردگی یا آنفولانزا محدود کنید. وی گفت: “استفاده بیش از حد از آن می تواند به فلور طبیعی و زیست بوم بیولوژیکی دهان آسیب برساند و فرصتی برای بروز عفونت های قارچی ایجاد کند.”

۲- محصولات بهداشت دهانی خود را به اشتراک نگذارید تا مبتلا به بیماری کرونا نشوید!

اگر محصولات بهداشت دهان و دندان را با هر کسی در خانواده خود به اشتراک می گذارید ، فوراً متوقف شوید. بیماری پریودنتال ، یک بیماری سپتیک شایع که ناشی از بهداشت نامناسب و کاندیدیازیس است ، یک عفونت مخمر خوراکی که به آن ترشک نیز گفته می شود ، می تواند به راحتی از طریق مسواک پخش شود. ویروس هایی مانند استرپتوکوک موتانس ، که می توانند باعث عفونت MRSA و همچنین هرپس سیمپلکس و HPV شوند ، ویروسی مرتبط با سرطان مری ، دهان و دهانه رحم است.به علاوه ، “لثه های خونریزی می توانند یک بیماری منتقله از خون را گسترش می دهند.

برای به حداقل رساندن انتقال میکروب ها ، نخ نخ و حتی لوله خمیردندان خود را نگه دارید. از آنجا که ما در معرض شیوع ویروسی هستیم ، برای جلوگیری از آلودگی متقاطع ، هر چیزی که قبل از گذاشتن در دهان خود با آن دست و پنجه نرم کنید نباید مشترک باشد.

۳- شیرینی خوردن را محدود کنید سعی غذا های سفت گاز نزنیم!

شیرینی ها اسیدی هستند که به گفته دندانپزشکان می تواند دهان را “مستعد حفره ها” کند. این بدان معنا نیست که شما باید در طول قرنطینه شیرینی نخورد  ، اما شما باید “غذاهای قندی را به یک مرتبه در روز محدود کرده و در طی یک ساعت مصرف دندان خود را مسواک بزنید.” همچنین از نان سخت ، پاپ کورن ، آب نبات های سخت و هر چیزی که می تواند دندان را ترک دهد، خودداری کنید و باعث ویزیت اضطراری شوید. و ، دندانپزشکان هشدار می دهند ، “در حال حاضر از دندان های خود به عنوان ابزار استفاده نکنید!.

۴-از اسکراپر زبان استفاده کنید

مطالعات نشان داده شده می گوید اسکراپ کردن  زبان از تمیز کردن زبان بسیار موثرتر است . به طور معمول باقی مانده ها ، باکتری ها و سلول های مرده می توانند با گذشت زمان بر روی زبان شما ایجاد شوند ، می توانند به بوی بد دهان منجر شوند و تأثیر منفی بر سلامت دهان و دندان شما بگذارند.” “استفاده از اسکرابر زبان می تواند به از بین بردن این شکل گیری و بهداشت عمومی کمک کند.” بنابراین با تمیز کردن زبان خود میکروبیوم بدن را متعادل کنید ، ایمنی را تقویت کنید و با این مرحله آخر در کارهای روزمره بهداشت خود کمی سرگرم کنید.

منبع:هافینگن پست