هر آنچه که راجع به لمینت دندان باید بدانید

تاریخ انتشار : 2016/08/12

هر آنچه که راجع به لمینت دندان باید بدانید

بسیار افراد امروزه میلیون ها تومان خرج می کنند تا به یک لبخند زیبا دست پیدا کنند یکی از روش هایی که باعث زیبایی دندان شده و اعتماد نفس افراد را بالا می برد  در این مطلب به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد چگونه لمینت شما را زیبا تر می کند

لمینت چیست و برای چه دست افرادی مناسب است ؟

لمینت لایه ای همرنگ دندان است که باعث اصلاح رنگ و فرم دندان می شود. فرض کنید دندان شما شکسته است فاصله ای میان دندان شما افتاده است این روش درمانی  باعث می شود که این فاصله پر شود.  لیمتدر بازار دندانپزشکی انواع لمینت وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از : ۱- لمینت سرامیکی ۲- لمینت کامپوزیتی

 سرامیکی چیست ؟

این سبک درمان مقاومت بیشتری نسبت به لمینت کامپوزیتی دارد دارای ظاهری زیباتر و ثبات رنگ بیشتری دارد . ونیرهای آن از جنس سرامیک هستند به همین دلیل به آن لمینت سرامیکی گفته می شود.

 کامپوزیتی چیست ؟

روش کامپوزیتی قیمت آن نسبت به سرامیکی ارزان تر بوده و ثبات آن نیز کمتر است اما مزیتی که نسبت به روش سرامیکی دارد احتیاج به تراش کمتر دندان است ونیری های آن از جنس کامپوزیت است و در مطب توسط دندانپزشک ساخته می شودبه  همین دلیل به آن روش کامپوزیتی گفته می شود.

لمینت

چه افرادی میتوانند از این روش استفاده کنند ؟

یکی از شرایط مهم استفاده از این نوع درمان  این است که بیمار عادات مانند دندان قروچه نداشته باشد زیرا این عادت می تواند باعث شکستگی مواد ساخته شده می شود از طرف دیگر لمینت در حیطه مینای دندان استفاده می شود و دندان نباید ضایعات زیاد داشته باشد.

طول عمر دندان این روش انجام شده چقدر است ؟

اگر دکتر مورد نظر شما به دقت و درستی  نصب کند هیچ وقت لمینت از دندان شما جدا نمی شود ولی اگر طراحی و نصب آن به درستی انجام نشود همیشه احتمال جدا شدن وجود دارد. یکی از موارد که میتوان عمر آن را طولانی کرد از گاز زدن مواد سفت مانند ته دیگ و.. خوداری کرد تا عمر این روش درمانی طولانی تر شود.

یادتان باشد که این نوع درمان به عنوان پوششی که فقط جلو دندان شما را در برگرفته است اگر نتوانید بهداشت دهان خود را به درستی رعایت کنید باعث نفوذ میکروب ها به دندان های خود شده و باید آن را مجددا ترمیم کرد.

 

قیمت کار به عوامل گوناگونی بستگی دارد :

۱- تجربه و سابقه کاری دندانپزشک

۲- تجهیزات مرغوب لوازم و مواد کار

۳- میزان تعرفه های دندانپزشکی

قیمت این خدمات دندنپزشکی  بستگی به درصد آسیب دیدگی دندان داشته تا بر اساس آن نیاز باشد به چه میزانی روی درمان وقت گذاشت و از چه مقدار مهارتی استفاده کرده که به مراتب قیمت را تغییر میدهد.