آیا لمینت کردن دندان برای من مفید است ؟

تاریخ انتشار : 2017/12/04

آیا لمینت دندان برای من مفید است ؟

این روزها تب لمینت کردن دندان توسط جوانان ایرانی بسیار داغ است و تعداد زیادی از خانم های ایرانی تلاش می کنند از طریق این متد دندانپزشکی زیبایی بیشتر برای خود فراهم سازند اما به راستی این روش برای همه افراد توصیه می شود اصلا بیایید با هم ببینیم لمینت کردن دندان چیست و چگونه انجام می پذیرد .

لمینت دندان

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان چه به صورت سرامیکی و چه به صورت کامپوزیتی برای اصلاح رنگ دندان استفاد می گردد و یکی از رایج ترین روش های درمانی توسط متخصصان زیبایی دندانپزشک است.

انواع لمینت دندان را بیشتر بشناسیم :

لمینت غیر مستقیم یا لمینت سرامیکی : این روش لمینت در اصطلاح عوام به روش چینی مشهور شده است از ویژگی های این متد دارای ثبات بیشتر رنگ و مقاومت بهتر در مقایسه با لمینت کامپپوزیتی می باشد. در مجموع همان مثال قدیم است هر چقدر پول بدهید آش می خورید .هزینه بیشتر= ثبات بیشتر

لمینت مستقیم یا لمینت کامپوزیتی : اگر بخواهیم لمینت کامپوزیتی را با لمینت سرامیکی مقایسه کنیم باید بگویید  در این روش  دندانپزشک شما تراش کمتری به دندان شما می دهد تنوع رنگ بیشتر شده و عبور نور کامپوزیت بیشتر خواهد بود .

راهنمای انتخاب لمینت دندان

آیا لمینت دندان برای من مفید است و چه کسانی کاندید های مناسبی برای لمینیت دندانپزشکی هستند ؟

اگر دندان شما به دلیل عصب کشی غلط ، یا خوردن قهوه یا کافیین زیاد دچار تغییر رنگ داده است شما کاندید های مناسبی برای لمینیت دندان هستید یا اگر دندان شما دچار ترک خوردگی های مختلف است و حتی شکسته شده است شما کاندید مناسب این روش هستید.

اما اگر پوسیدگی وسیعی روی دندان شما هست و یا مینای دندان شما دچار ساییدگی شدیدی شده باشد و بافت مینای شما کامل نیست از پافشاری برای داشتن لمینت دندان صرف نظر کنید از طرف دیگر اگر شب های دچار دندان قروچه های زیادی هستید که این سبک زندگی باعث شکستگی لمینیت خواهد شد بیخیال این روش لطفا شوید!.

هزینه لمینیت دندان برای هر فرد چقدر است ؟

به طور میانگین دندانپزشکان در تهران هزینه لمینیت سرامیکی را بین ۶۰۰ هزار تا ۱٫۵میلیون تومان حساب می کنند همچنین اگر شما لمینیت کامپوزیتی را انتخاب کنید بسته به تجربه و انصاف دندانپزشکتان باید پیش بینی هزینه ای بین ۲۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان داشته باشید.

طول عمر لمینیت چقدر است ؟

به طور مشخص  به دلیل پارامترهای زیادی که در این کار در میان است نمی توان عمر دقیقی برای طول عمر لمینیت پیش بینی کرد اما اگر بهداشت دهان خود را رعایت کنید و از عادت های غذایی مانند سفت گاز زدن جویدن یخ پرهیز کنید به طور حتم طول عمر لمینیت افزایش می یابد.

لیمنت دندان