یک دندانپزشک خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد

تاریخ انتشار : 2016/08/12

یک دندانپزشک خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

همه ما از رفتن به دندانپزشکی یک ترس ناخود آگاهی داریم ولی باید تعارف را کنار بگذاریم و قبول کنیم برای نگهداری دندان های خوب در طول عمر خود حداقل هر شش ماه یک بار به دندانپزشک خوب مراجعه کنیم باور اینکه همه دندانپزشک های این شهر متخصص و متعهد به کار خود هستند نگاه ساه لوحانه است این رشته مانند همه تخصص های دیگر در جامعه ما خوب و بد دارد در این مطلب سعی می شود شما را آشنا کنیم در انتخاب دندانپزشک چه نکاتی را باید دقت کنیم .

دندانپزشک

نکاتی مهم در انتخاب  :

مطالعات نشان داده بیش از ۸۵ درصد جامعه از طریق دوستان و آشنایان یک دندانپزشک خود را انتخاب می کنند البته می توان گفت راه درستی است چون حداقل دندانپزشک شما امتحانش را پس داده است.

فرض کنیم شما به جایی نقل مکان کرده اید هیچ گونه دوستان و فامیلی ندارید پس انتخاب شما سخت تر و دقیق تر خواهد شد اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که دندانپزشک شما چند سال سابقه دارد ؟

تجربه اش در زمینه درمان و عمل های که نیاز دارید چقدر است ؟ تا چه در کنفرانس ها خارج از کشور دو دوره های مختلف آموزشی شرکت می کند؟ آیا در مطب او برای بیماران وسایل راحتی مانند تلویزیون یا موسیقی فراهم است ؟

نکته ای که اکثر بیماران دقت نمی کنند شیوه پرداخت دکتر مورد نظر می باشد که گهگاهی باعث دلخوری دو طرفه خواهد شد لطفا و حتما از منشی مطب قبل از اجرای هر کاری این سوال پرسیده شود.
نکته ای که بسیار مهم است اطلاعات مواد دندانپزشکی به کار رفته می باشد از دندانپزشک مورد نظر بخواهید  کدام یک از مواد بی‌حسی یا بیهوشی که مجاز به استفاده از آن‌ها است را به کار می‌برد؟

وبرای شما حتی الامکان توضیح دهید هر مواد نقش آن در نگهداری و زیبایی دندان شما چگونه است . مطالعات نشان داده هر چقدر مریض اطلاعات بیشتر در زمینه درمان خود داشته باشد با استرس کمتری بر روی یونیت دندانپزشک می نشیند .

در نظر گرفتن رفتار دندانپزشک:

رفتار دندانپزشک خود در نظر بگیرید تا با آرامش و حوصله با مریض برخورد می کند. تحقیقی که در  سال ۲۰۱۰ در آمریکا نشان داده است بیشترین نارضایت ها و شکایت  مربوط به دندانپزشکی در ابتدا از رفتار و برخورد شروع شده است .
از نکات مهمی  که در انتخاب دندانپزشک خوب اهمیت دارد این است که چقدر استریلزه کار می کند یادتان باشدکه تجهیزات کثیف و نامرتب ارتباط مستقیم با دهان شما دارد اگر احساس می کنید دکتر تمیز و مرتبی ندارید احتمال انتقال عفونت به شما بسیار بالا می رود.

در پایان می دانیم انتخاب  مانند انتخاب همسر سخت می باشد! ولی یادتان باشد دکتر خوب سلامتی دهان و دندان شما تضمین می کند. پس همانطور که در انتخاب همسر دقت می کنیم در انتخاب دندانپزشک خود دقت کنیم در غیر این صورت مانند گرفتن طلاق و پرداخت مهریه خسارات جبران ناپذیر مادی و معنوی به شما وارد خواهد کرد.