راهنمای انتخاب مسواک

تاریخ انتشار : 2016/08/12

راهنمای انتخاب مسواک

مسواکها بر اساس نوع و جنس , تقسیم بندی می شوند که در این بخش انواع مسواکها را بر اساس جنس می گوییم. انواع مسواک ( Toothbrush ) را می توان به  چربی ,  موشی ,  نایلونی تقسیم بندی کرد. مسواک نایلونی به سه دسته نرم, متوسط و سخت تقسیم بندی می گردد. همچنین ذکر می کنیم چه افرادی مایل هستند از چه نوع مسواکی بیشتر استفاده کنند.

مسواک
انواع مسواک
 چربی: که استفاده از آن در گذشته بسیار معمول بوده است و امروزه مصرف آنرا هنوز هم در میان اعراب مشاهده می کنیم. این مسواک در واقع ریشه یک نوع گیاه است که پس از بریدن و قطعه قطعه کردن بعنوان مسواک و خلال استفاده می شده است.

 موشی: که از موی حیوانات ساخته می شده است. این نوع نیز در سابق رواج داشته است ولی به علت آنکه با خیس شدن، بیش از حد دچار انعطاف و نرمی شده و بسیار زود نیز کثیف می شود استفاده از آن تقریباً کنار گذاشته شده است.
 نایلونی: که تقریباً تمامی مسواکهای موجود در بازار از این جنس است و معایب انواع قبلی را از نظر سختی به سه دسته تقسیم می کنند:
۱- نرم Soft
۲- متوسط Medium
۳- سخت Hard
افراد عادی بهتر است از نوع متوسط   Medium استفاده کنند. در ناراحتی های لثه ای باید از مسواکهای نرم Soft استفاده نمود و افراد مبتلا به صرع که داروی دیلانتین مصرف می کنند و دارای لثه های متورم، حجیم و سخت هستند باید از نوع Hared استفاده کنند. این نوع مسواکها (نرم و سخت) توسط دندانپزشک باید تجویز گردد.

برای خرید و مشاوره  و مطرح کردن سوالات خود می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید. همکاران ما بر اساس ظرفیت های موجود در بازار و همچنین تجره بالای خود سعی در انتخاب محصول مناسب را به شما معرفی می نمایند.