زیبایی دندان و مشکلات پس از درمان آن راه های گذر از آن

تاریخ انتشار : 2020/05/13

زیبایی دندان و مشکلات پس از درمان آن

طرح درمان اشتباه و انتخاب درمان زیبایی به جای ارتودنسی

یکی از اشتباهاتی که دیده میشود این است به جای درمان ارتودنسی بعضی از دندانپزشکان اقدام به انتخاب درمان زیبایی می کنند بعضا دیده شده است بیمار با دندان های بسیار نامرتب به مطب دندانپزشک مراجعه نموده و اصرار به درمان زیبایی دارد در این صورت دندانپزشک تنهایی راهی که جلوی پای او می ماند این است که دندانپزشک باید نسنج دندان را مقدار زیادی تراش دهد که در این نوع درمان مینای سالم دندان مریض بدون هیچ گونه مشکلی تراش می خورد و دندانپزشک مجبور آن را با کامپوزیت پوشش دهد .در واقع با این روش دندان سالم خود را تبدیل به دندان ناسالم کرده ام .

 

عادات های غلط و تاثیر آن بر دندان ها

یکی از مشکلاتی که اکثر بیمارانی که درمان زیبایی انجام داده اند این است که سبک زندگی غلط خود را ادامه خواهند و تاثیر مخربی بر روی دندان های آنها می گذارد به عنوان مثال مصرف زیاد قهوه ،چای و حتی فشار داد دندان ها بهم که به دندان قروچه معروف است تاثیر منفی بر درمان زیبایی دندان ها خواهد گذاشت . در واقع فردی که به دندان های سالم خود رحم نکرده است نباید انتظاری داشته باشیم بر دندان های تراش داده خود رحم کند!

تفکرات غلط بیماران

بعضی از بیماران فکر می کنند دندان ها نباید تراش خورده شود و روش اصولی این است که در درمان زیبایی دندانپزشک تراشی به دندان ها وارد کند در عمل در بسیاری از موارد امکان پذیر نمی باشد چون بیمار با دندان های بسیار نامرتب در مطب حاضر می شود که اگر دندانپزشک آن را تراش ندهد با دندان حجم زیاد بعد از ترمیم مواجه میشویم که بیمار از این روش راضی نخواهد بود.

حساسیت دندان ها پس از درمان زیبایی

در مواردی که باید نسج دندان بیمار را تراش دهیم امکان حساسیت دندان ها و لثه ها وجود دارد. بعضا ممکن است دندان که مشکلات ترمیمی نداشته باشند ناگاه مشکل ریشه پیدا میکنند.